Choď na obsah Choď na menu
 


Dni zdravia a pohybu

11. 6. 2019

Dni zdravia a pohybu

CVČ Beťárik dňa 11.6.2019 zorganizovalo 4. ročník "Dňa zdravia a pohybu v našom meste".
Celé podujatie moderoval p. Marek Šefčík. Na zahájení sa zúčastnil primátor mesta Šaštín – Stráže Jaroslav Suchánek, riaditeľ ZŠ Ľubomír Galuš, riaditeľka CVČ Beťárik Hana Komorná a páter Martin Lehončák. Tento deň ako už je zvykom začínal Míľou pre zdravie, ktorú si prešli všetci zúčastnení. Za prejdenie míle boli odmenený dreveným srdiečkom. Pre seniorov a žiakov II. stupňa boli  pripravené dva druhy smoothie a pre ostatných boli prichystané rôzne druhy ovocia.        
V rámci Dňa zdravia a pohybu bol naplánovaný aj beh v parku pred kostolom. Bol určený pre žiakov 3. až 6. ročníka ZŠ, ŠZŠ. Do samotného behu bolo prihlásených okolo 90 detí z mladšej kategórie a okolo 30 detí zo staršej kategórie. V prvej kategórii nakoniec vyštartovalo približne 60 detí a v druhej približne 17 detí, pretože bolo veľmi horúco. Behali sa tri kolečká okolo parku a medailu si nakoniec prišli prevziať tieto deti:

I. kat. chlapci:
1.miesto - Lukáš Suchánek
2.miesto - Martin Stojka
3.miesto - Šimon Skokánek

I. kat. dievčatá:
1.miesto - Emma Ráciková
2.miesto - Viktória Slováková
3.miesto - Emma Ester Ercolano

II. kat. chlapci:
1.miesto - Jakub Rovaš
2.miesto - Adam Skokánek
3.miesto - Patrik Vrtal

II. kat. dievčatá:
1.miesto - Gabika Gachová
2.miesto - Martina Bartošová

Ďalej sme pre seniorov mali prichystané hry kubb a petanque, ktoré napokon hrali aj deti zo základnej školy. Deti si mohli zahrať netradičný šport RINGO. Pre MŠ sme mali pripravených 5 športových stanovíšť, pocitový chodník a tancovanie na hudbu. Deti z MŠ a žiakov 1. a 2. ročníka ZŠ sme odmenili aj účastníckym diplomom. Chlapci 6. – 9. ročníka sa mohli zúčastniť sparťanských hier, ktoré pozostávali z týchto disciplín: spraviť 30 angličákov, preniesť 15kg vrece s pieskom, prevracať pneumatiku, 6x preskočiť mantinel, plaziť sa, šplhať na lane a na tyči, preskočiť švédsku bedňu, 5x sa zdvihnúť na hrazde.

Nakoniec sa chlapci umiestnili takto:
1.miesto - Peter Novák
2.miesto - Jakub Polák
3.miesto - Rudolf Skokánek

V priestoroch telocvične si žiaci 2.stupňa mohli vyskúšať jumping s inštruktorkou Ľubkou. Ďakujeme všetkých organizátorom, dobrovoľníkom a všetkým za to, že sa aj v takýto slnečný deň zúčastnili a zašportovali si na tejto akcii.

1.jpg