Choď na obsah Choď na menu
 


Od rozlúčky s letom športom ku kreativite v CVČ

21. 9. 2018
Od rozlúčky s letom športom ku kreativite v CVČ
 
   Koncom  letných prázdnin sme  v CVČ  Beťárik zorganizovali "Rozlúčku s letom", na ktorej  si deti  zašportovali, vyrábali si  indiánske čelenky, srdiečka z klincov, večer si opekali, v noci  v lese hľadali poklad a vyskúšali si svoju odvahu. Potom, čo našli zakopaný poklad sa vrátili do CVČ a spoločne prespali do rána na karimatkách a v spacákoch.
   V polovici septembra sme pripravili pre deti z MŠ  Šaštín aj Stráže "Športové dopoludnie" na ihrisku oratória, kde si deti prešli rôznymi športovými disciplínami / preťahovanie lanom, hod do diaľky, beh cez prekážky, chôdza po gumových métach, zhadzovanie nádob loptičkou. Po zvládnutí všetkých disciplín, deti dostali medaily a  spoločne sme si zatancovali.       
   Na druhý deň  sme zorganizovali "Športové dopoludnie" aj pre deti zo ŠZŠ. Tu mali trošku náročnejšie disciplíny - strieľali z luku, hádzali do diaľky medicinbalom, preťahovali sa lanom, prechádzali v trojici cez prekážky, tiež zhadzovali nádoby penovou loptičkou. Po zvládnutí všetkých disciplín boli odmenení sladkosťou.
   Dňa 21.9. - v piatok sme pre deti pripravili ďalšiu akciu s názvom "Čaro jesene" - veselé tvorenie, na ktorej si deti prišli vyrobiť rôzne jesenné dekorácie / maľovali dyne, vyrábali strašiakov z drevených paličiek, vyrábali listniačikov, moriakov zo šišiek, jesenné venčeky, ježkov.../ Novinkou bol pocitový chodník, po ktorom si bosou nôžkou prešli. Prechádzali po machu, kôre zo stromov, kamienkoch, šiškách a po piesku. Chôdza naboso podľa jej zástancov znižuje stres, pôsobí protizápalovo, pomáha pri ťažkostiach so spánkom, precvičuje chodidlo, zlepšuje citlivosť a má pozitívny vplyv na senzomotoriku a koordináciu.
   Na všetkých podujatiach nám svietilo slniečko, deti sa vyšantili a tešíme sa na budúce podujatia. 
CVČ Beťárik
Fotografie z akcií sa nachádzajú vo fotoalbume - rubrika "Akcie a podujatia" v priečinkoch "Rozlúčka s letom 2018", "Čaro jesene 2018" a "Športové dopoludnie MŠ a ŠZŠ 2018".