Choď na obsah Choď na menu
 


Prímestský letný tábor 2019

22. 7. 2019

PRÍMESTSKÝ LETNÝ TÁBOR V CVČ BEŤÁRIK 22.7. - 26.7.2019

Už tradične sme v CVČ Beťárik zorganizovali prímestské letné tábory. I. turnus prímestských táborov dostal názov KAŽDÝ DEŇ NOVÝ ZÁŽITOK. V prvý deň tábora, po vyplnení všetkých papierov sme sa s deťmi hrali rôzne hry a hry na zoznámenie. Po hrách  sme si urobili plagát tábora a odišli na obed do jedálne v kláštora. Po obede sme sa presunuli na Gazárku kde sme si sme pokračovali veľkou táborovou hrou. V utorok sme sa s deťmi vybrali na celodenný výlet vlakom na Devínsku kobylu. Pre deti to bolo také menšie dobrodružstvo keďže nešli len vlakom ale aj mestskou hromadnou dopravou a následne šli na túru. Tretí deň po príchode detí sme mali tvorivé dielničky na ktorých si deti vyrábali z papiera žralokov, zebry, tigrov a mnohé iné zvieratká. Po obede, keďže bolo veľmi horúco,  sme mali vodné hry ktoré samozrejme deti veľmi bavili, a neskôr sme sa presunuli do telocvične v ZŠ Šaštín kde sme už mali pripravené sférické kino. V kine nám premietali rozprávku o podmorskom svete. Ďalší deň sme robili rôzne EKO aktivity a deti mali aj súťaž v Xboxe. Poobede, aby si deti aj trochu oddýchli, dali sme im takú menšiu "siestu", lebo ako ďalšia nás čakala návšteva Minifarmy p. Macha v Strážach. Na Minifarme si deti ohli hladkať a kŕmiť rôzne hospodárske zvieratká a tiež sa voziť na koníkovi. Na posledný deň sme si pre deti pripravili dobrodružnú cestu autobusom do CINEMAXU v Skalici na rozprávku Tajný život maznáčikov 2. Deťom sa rozprávka veľmi páčila a hlavne sa im páčilo že mali celú sálu len pre seba. Po návrate do CVČ, aby deti neboli hladné a aby sme pekne ukončili náš táborový týždeň, sme si s deťmi urobili opekačku a hrali sa rôzne hry. II.turnus sa začal v teplom letnom týždni s názvom KRÍŽOM KRÁŽOM.
Hneď v pondelok po vyplnení všetkých papierov sme sa s deťmi zoznamovali a hrali. Neskôr sme  tvorili plagát tábora a po dobrom obede v jedálni kláštora sme sa hrali veľkú táborovú hru.
Na druhý deň sme sa vybrali vlakom do Šajdíkových Humeniec na farmu s koňmi. Deti mali možnosť si na koňoch zajazdiť, vyčistiť im srsť a stráviť s nimi príjemný deň.
Tretí deň tábora sme hrali bowling v Borskom sv. Jure a potom sme mali tu v CVČ vodné hry a súťaže.
Štvrtok patril tvorivej činnosti - deti vyrábali robotov z odpadového materiálu a po obede nás navštívil pán Štefeček z Hvezdárne  v Sobotišti. Vypočuli sme si zaujímavosti o hviezdach, planétach, vesmíre, premietol nám o tom príbeh. Mali sme možnosť pozrieť sa do astronomického ďalekohľadu na Slnko.
Posledný deň v piatok sme sa vybrali na celý deň do Brna – do zábavného vedeckého parku VIDA so štyrmi tematickými sekciami: Planéta, Civilizácia, Človek a Mikrosvet.
Počas celých týždňov nám vypomáhala animátorka Kaja.

Eva Buchtová, vedúca tábora

1.jpg