Choď na obsah Choď na menu
 


Prímestský tábor v Beťáriku

28. 7. 2017

Prímestský tábor v Beťáriku

Ako každoročne, tak aj toto leto sme zorganizovali v CVČ Beťárik letné prímestské tábory. Prvý turnus bol nazvaný Z rozprávky do rozprávky a trval od 17.7.2017 do 21.7.2017 . Zúčastnilo sa ho 13 detí rôzneho veku. Počas celého rozprávkového týždňa  sa deti zaoberali rozprávkami ,boli na Smolenickom zámku, mali rytierske súboje, hľadali poklad v lese, vyberali  najšikovnejšiu princezničku, zaplávali si na plavárni v Senici a na záver si pochutnali na ovocnej torte od pána primátora.
Druhý turnus bol nazvaný Dobrodružstvo a bádanie s Beťárikom v termíne od 24.7.2017 do 28.7.2017. Tento turnus navštevovalo  22 detí, ktoré počas celého týždňa bádali, skúmali, vyrábali, súťažili. Robili pokusy s vodou a olejom, pripravili lávovú lampu a ďalšie pokusy s vodou a jej vysokým povrchovým napätím. V lese  sa naučili vytvoriť druhy táborových ohnísk- pyramída, pagoda, naučili sa zhotoviť improvizované nosidlá pre “raneného“, určovali stopy zvierat, poznávali listy zo stromov, liečivé rastliny, navštívili  tiež plaváreň v Senici a boli  v zábavnom vedeckom parku Vida v Brne, kde si mohli deti všeličo vyskúšať, zahrať sa na hudobnom koberci, zakorčuľovať si na umelom ľade, videli rôzne experimenty a expozície z oblasti vedy.
Posledný deň bol venovaný kvízu v oblasti vnemov, v ktorom si deti otestovali svoj čuch, chuť, hmat i pamäť. Svoje priateľstvo si utvrdili pri športových aktivitách vo veľkej hre.
O rok sa tešíme opäť :)

Z akcie Vám do článku prinášame dve fotografie, ostatné sú vo fotoalbume, v priečinku Tábory a letná činnosť

3.jpg

7.jpg